Vitajte na stránkach Miestnej akčnej skupiny MALOHONT!
Dnes je sobota, 22. februára 2020, meniny má Etela
www.malohont.sk

Festival Z histórie Malohontu v dedinke Kraskovo

Vráťte sa spolu s nami v čase a dotknite sa dávnej histórie regiónu Malohont cez hudbu, tanec, divadlo, gastronómiu, prehliadky gotického kostola, výstavy i prednášky. To všetko pre vás pripravujeme na 25. mája pri gotickom kostolíku v Kraskove.


Cieľom podujatia je dostať do povedomia ľudí históriu regiónu Malohont a jeho národné kultúrne pamiatky, a to hlavne sakrálne stavby v podobe gotických kostolov, ktoré sa nachádzajú na trase Gotickej cesty. Okrem toho chceme laickej aj odbornej verejnosti odprezentovať obdobie stredoveku a ranného novoveku so zameraním na lokálne udalosti." uviedla Mgr. Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka Gemersko-malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote.

 

 

V priebehu dňa sa predstavia historické spolky od Fiľakova, cez Banskú Bystricu a Martin, až po Nitru, Vrbové či Bratislavu, ktoré odprezentujú dobový život vtedajšieho obyvateľstva, gastronómiu, tance, hudbu a divadlo. Súčasťou programu sú aj ukážky sokoliarov, výstavy a odborné prednášky o hudbe v gotike a o sakrálnych stavbách v Malohonte. „Celá akcia bude sprevádzaná rôznymi aktivitami pre deti aj dospelých ako je lukostreľba, šerm, dobový jarmok, historické tábory či skupinové prehliadky gotického kostola s odborným výkladom." doplnil historik Mgr. Viktor Brádňanský z Hnúšte.


Región Malohont patrí k ojedinelým a málo známym slovenským regiónom. Aj týmto podujatím chceme ukázať, že sa ho oplatí navštíviť a spoznať jeho známe aj menej známe zákutia.


Podujatie organizujú občianske združenie RODON Klenovec, Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, ECAV Kraskovo, obec Kraskovo, Miestna akčná skupina MALOHONT a Mikroregión Teplý Vrch.


Podujatie ako informačná akcia

zameraná na aktivizáciu územia a rozvíjanie spolupráce
je podporená aj z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka.


Ing. Miroslava Vargová, manažérka MAS MALOHONT


publikované: 10. mája 2019
prečítané: 469 krát

Krátke novinky

10. januára 2020 o 11:13

Aktualizovali sme pre vás Kalendár podujatí na JANUÁR - FEBRUÁR 2020 - nájdete ho TU.

9. januára 2020 o 16:20

NOVÉ: Podujatia v Malohonte 2020 alebo výber podujatí v regióne Malohont a jeho okolí na rok 2020 nájdete TU.

6. decembra 2019 o 13:34

NOVÉ: Aktualizovali sme Harmonogram výziev na rok 2019 - nájdete ho TU.


Odkazy
odkaz

odkaz

odkaz

odkaz

Web stránka Miestnej akčnej skupiny MALOHONT, o. z. bola vytvorená v rámci projektu Dajme o sebe vedieť spolufinancovaného Banskobystrickým samosprávnym krajom
XHTML 1.0, CSS 2.0, optimalizované pre rozlíšenie 1024x768 a vyššie
HTML valid CSS valid
(c) Miestna akčná skupina Malohont 2008